Všechny aktuality

Zámek a park Vlašim

aktuality

30.04.2018

Zámecký park ve Vlašimi je jedním z nejkrásnějších českých romantických parků. Na více než 70 hektarech naleznete nejen mnoho míst k odpočinku, ale také mnoho zajímavostí.

V muzeu Podblanicka, které sídlí právě ve vlašimském zámku, se můžete podívat na výstavu s názvem „Zrcadlo minulosti“. Ukazuje různá prostředí, ať už řemeslníků, hospodářů, panských úředníků duchovních, nebo i následníka trůnu. 

Vstoupit do parku můžete jednou z bran a vydat se můžete po stezce páchníka, vydry nebo lučního koníka. V nádherné zeleni údolí řeky Blanice jsou rozprostřeny romantické stavby, některé až z konce 18. století. Starý hrad, Čínský pavilon, socha Samsona i Benátská studánka jsou označeny ukazateli.

Benátská studánka, která vznikla během úprav parku, za Karla Viléma z Auerspergu. Herkulův sloup (lidově Samson) je umístěn na vrcholu nad řekou Blanicí. Parkem vede naučná stezka s herními prvky, takže se nebudou nudit ani ti nejmenší. Je možné ho projít i s průvodcem. „Během hodiny a půl zájemce seznámíme s historií parku, který byl původně loveckou oborou a zámeckými zahradami,“ oznamuje vedoucí Podblanického infocentra Lenka Röschelová.

Je možné zde odpočívat, ale také sem vyrazit za kulturou. Ve vlašimském parku se každý rok konají Májové slavnosti, i letos je připraven bohatý program, tak si ho nenechte ujít.

 

Praktické informace:

Otevírací doba infocentra:

Pondělí až pátek: 8:30 – 12:00 a 12:30 – 16:30 (celoročně)
Sobota a neděle: 9:00 – 16:00 (pouze v době od 1. května do 15. září)

Konakt:

Telefon: 317 847 207 
E-mail: info@vlasimskypark.cz
Web: http://www.vlasimskypark.cz/

 

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: ------