Všechny aktuality

Sázavský Samba Maraton

aktuality

27.09.2017

V sobotu 23. září se konal na řece Sázavě 7. ročník již tradičního vodáckého maratonu, pořádaný půjčovnou lodí Samba a CK Povoda. Jedná se o přátelský závod dvojic na plastových kánoích, který je určen pro každého nadšeného vodáky. I přes nepřízeň vodního stavu v řece Sázavě odstartovalo v 9 hodin ráno z kempu U Bořka v Poddubí 47 posádek. Cílová čára byla ve vodáckém tábořišti v Pikovicích pod Medníkem. Trať na řece nedosahovala čistých 42 km, proto byl do závodu vložen i výběh na zříceninu hradu Zbořený Kostelec a otočka na řece, kdy závodníci pádlovali kousek proti proudu a tím si trať prodloužili.

V úseku z Týnce do Pikovic byl v řece dokonce podlimitní stav a tak museli často vystupovat z lodí a přetahovat mělká místa. Přesto doplulo do cíle 46 ze 47 zúčastněných posádek, v cíli na ně čekal oheň, špekáčky a teplý čaj. Při společném opékání buřtů si sdělovali pocity ze závodu, kdo se kde převrhl nebo kde musel přetahovat loď přes kameny. Všichni se shodli na tom, že letošní ročník byl asi nejnáročnější v historii závodu.


Časový limit pro zdolání této trasy bylo 8 hodin a první závodníci a zároveň i vítězové v kategorii C2 muži do cíle dorazili v čase 5h 2min 34s a byli jimi Jan Pazourek a Roman Mornštejn, kteří zvítězili i v minulém ročníku. Druhé místo této kategorie si vybojovali Michal Honzárek s Liborem Váchou a na 3. místě stanuli Marek a Jakub Kovaříkovi - posádka složená z otce a syna, která se zúčastnila všech předchozích ročníků. Jakub jel první závod ve věku 6 let! V kategorii C2 Ženy se na 1. místě umístily Zuzana Fialová a Lucie Chovancová, na 2. místě byla Jana a Markéta Fenclovy, a na 3. místě stanuly Lucie Koukalová a teprve desetiletá Dora Čapková. Ve smíšené kategorii na 1. místě dopluli Jiří a Tereza Melhubovi, na 2. místě Jaroslav Tomeš s Alenou Marouškovou a na 3. místě byli Václav Opava s Michaelou Stahlovou.


Po vyhlášení výsledků probíhá slosování o plastovou kanoi Samba od firmy Železný, výherce se losuje ze všech závodníků, kteří dojeli do cíle v limitním čase. Šťastlivce vylosoval nejmladší účastník závodu, 6letý Mikuláš Stránský, a jeho ruka vytáhla lístek se jmény Tomáš Běloch a Ladislav Ouhrabka. Výherci měli velikou radost, že vyhráli hlavní cenu hned při své první účasti v maratonu.

Ceny pro vítěze byly zajištěny dalšími sponzory závodu, jimiž jsou firmy Isostar, pivovar Kácov, Profiplast, Hiko, WaterElement, časopis Pádler a Madegroup. Diplom dostal i Igor Kešner, který celý závod odpádloval sám na kánoi a přitom doplul do cíle v úctyhodný čas 5h 40min 46s čímž se dostal na 8. místo z celkového pořadí.

 

Díky nízkému stavu vody v řece Sázavě v podzimním období v posledních ročnících Sázavského Samba Maratonu se organizátoři rozhodli zvážit možnost přesunout příští ročník závodu na jaro, kdy je v řece dostatek zajímavé vody po celých úsecích. Proto případným zájemcům doporučujeme sledovat novinky uvedené na stránkách www.sambamaraton.cz, nebo na facebooku Půjčovny lodí Samba.

Další informace: Půjčovna lodí Samba, Anna Holubová nebo Eliška Diblíčková

Email: info@povoda.cz

Tel.: 739 702 888

 

 

 

Autor: pořadatel
Kategorie: proběhlo
Projekt: ------