Všechny aktuality

Nové regionální výrobky v KBR

aktuality

31.03.2017

Ve středu 29.března 2017 se v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi sešla certifikační komise pro regionální značku. Po posouzení došlých žádostí rozhodla o udělení certifikátu Kraj blanických rytířů – regionální produkt třem novým žadatelům. Za zmínku stojí, že všichni tři žadatelé jsou z Kácova, nebo přilehlých obcí. Jedná se o paní Janu Keltnerovou ze Zlivi, která vyrábí zahradní keramiku. Jsou to jak keramické nádoby na rostliny, tak pítka a krmítka pro ptáky, nebo keramické dekorace do záhonů a teras.  

Pálenice KÁCOVKA s.r.o. zastoupená svým jednatelem panem Michalem Aronem získala značku pro skupinu výrobků s názvem Medovina a destiláty. Pálenice nabízí opravdu široký sortiment. Můžete si dát medovinu mandlovou, přírodní, višňovou, nebo višňovici, slivovici a  štrůdlovici. Neodolatelná je také pivní pálenka, což je regionální produkt umocněný na druhou, jak poznamenala koordinátorka regionální značky Mgr. Kateřina Červenková. Je to pálenka z kávovského piva Hubertus, které je také držitelem certifikátu. Pálenice stáčí své destiláty i do dárkových lahví malého objemu, které budou jistě zajímavé pro turisty.

Skupinu kácovských výrobců uzavřela paní Jitka Kuřetová s Tekutým karamelem z Kácova. Zatím se s jejím výrobkem můžete setkat v Zámecké cukrárně v Kácově.  

 

Certifikační komise dále posoudila 10 došlých žádostí o prodloužení certifikátu, což svědčí o spokojenosti držitelů s touto značkou.

 

O obnovení značky zažádali tito výrobci:

Ch. Robertson – Hrzínské jehněčí

P. Mareš - Classic models

Mgr. J. Pospíšilová – Knihy a hry z Podblanicka

J. Heřman – Střímelická uzenina

PhDr. Eva Houdková – Stavebnice loutek

Pivovar Hubertus a.s. – pivo Hubertus

Ivana Syslová – Užitková keramika

MVDr. Josef Holejšovský – Med a medovina

Penzion Konopiště, s.r.o.

Rodinná cukrárna Vlašim

 

V současné době je v Kraji blanických rytířů celkem 32 certifikovaných výrobků a 4 služby. Případní zájemci o značku se mohou průběžně hlásit u koordinátorky regionální značky Mgr. Kateřiny Červenkové (katka.cervenkova@csop.cz).

Autor: Ing. Jana Dufalová
Kategorie: regionální produkty
Projekt: ------