Aktuality

Svatý Václav sestoupí z hory Blaník do Louňovic

16.09. - Svatý Václav sestoupí z hory Blaník do Louňovic

Jen jednou v roce sestoupí svatý Václav z hory Velký Blaník, aby v doprovodu své družiny pozdravil poddané v Louňovicích pod Blaníkem. Letos se tak stane v sobotu 21. září. Svatováclavskému průvodu od Blaníku do Louňovic bude v 11 hodin předcházet bohoslužba na úpatí Blaníka. Směrem do městyse se svatý Václav na koni vydá v 11:50.
 

 
Vlakem na výlet do Kraje blanických rytířů

16.09. - Vlakem na výlet do Kraje blanických rytířů

Nechte auto doma a vyrazte s rodinou či přáteli na výlet vlakem. S novou aplikací Vlakem na výlet“ můžete vybírat ze stovek různých výletů! Ve spolupráci s Českými dráhami Vám nabízíme osmero výletů do Kraje blanických rytířů. Vydejte se do Pekla za Foglarovými hochy od Bobří řeky nebo za králem zvířat z Jiráskových pověstí. 

 
Podzim v Kraji blanických rytířů bude pestrý

16.09. - Podzim v Kraji blanických rytířů bude pestrý

Kraj blanických rytířů odstartoval kampaň, zacílenou na turisty převážně z Prahy a Středočeského kraje. V pražském metru, ve vybraných knihovnách a na dalších místech zveme prostřednictvím letáčků na podzimní zážitky v Kraji blanických rytířů!

 
Nejjižnější obec Kraje blanických rytířů - Mezno - slaví 550 let!

10.09. - Nejjižnější obec Kraje blanických rytířů - Mezno - slaví 550 let!

V sobotu 14. září oslaví nejjižnější obec Kraje blanických rytířů, obec Mezno, 550 let od první dochované písemné zmínky. Zastupitelstvo obce zve na celodenní program, a to nejen rodáky a sousedy z Mezna a všech jeho místních částí, ale všechny, kteří by rádi poznali tuto obec na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje.
 

 
Objevte archeologické poklady v Muzeu Podblanicka

5.09. - Objevte archeologické poklady v Muzeu Podblanicka

Kdo z nás by si nepřál najít poklad? Nečekejte na Velký pátek a zajděte se podívat do Muzea Podblanicka! Inspirací pro novou výstavu Archeologické poklady byl nejnovější nález středověkého mincovního depotu v Čelivě u Postupic v loňském roce, který obsahoval i zlaté dukáty! 

 
Zažijte noční pohádkový zámek ve Zruči nad Sázavou

26.08. - Zažijte noční pohádkový zámek ve Zruči nad Sázavou

Dopřejte dětem na konec prázdnin nezapomenutelný zážitek se špetkou tajemna a napětí. Přeneste se poslední srpnovou sobotu do pohádky. Zámek ve Zruči nad Sázavou zve na Hradozámeckou noc - pestrý program a pohádkové prohlídky. 

 
Pochlubte se svými fotografiemi z Kraje blanických rytířů!

25.08. - Pochlubte se svými fotografiemi z Kraje blanických rytířů!

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a ve Vašich fotoaparátech a mobilních telefonech máte jistě mnoho pěkných snímků z výletů do Kraje blanických rytířů. Pochlubte se s nimi - pošlete je do fotosoutěže a vyhrajte třeba zážitkový pobyt pod horou Blaník, den na řece Sázavě nebo rodinné vstupenky Zážitky u Želivky a Den ve Vlašimi!

 
Zažijte pravou pouťovou atmosféru na Podblanicku! O víkendu v Trhovém Štěpánově

22.08. - Zažijte pravou pouťovou atmosféru na Podblanicku! O víkendu v Trhovém Štěpánově

Zažijte pravou pouťovou atmosféru na Podblanicku! Štěpánovská pouť v Trhovém Štěpánově láká na hudbu - rockovou i dechovou. Zatímco sobota bude patřit rocku, neděle dechovce. Děti potěší pouťové atrakce a stánky s laskominami. 

 
Prozkoumejte město Vlašim s rytířem Rolandem!

19.08. - Prozkoumejte město Vlašim s rytířem Rolandem!

Prázdniny ještě nekončí. Co takhle vyrazit s dětmi do Vlašimi? Užijte si procházku městem s neobyčejným průvodcem - statečným rytířem Rolandem! 

 
Pochod okolo Olbramovic vás provede částí Přírodního parku Džbány-Žebrák

12.08. - Pochod okolo Olbramovic vás provede částí Přírodního parku Džbány-Žebrák

Pěšky, na kole, koloběžce, odrážedle nebo s kočárkem můžete v sobotu 17. srpna vyrazit na pochod Křížem krážem okolo Olbramovic. Užijte si jednu ze tří pohodových tras, klikatících se mezi lesy, poli a rybníky,  stranou od rušných komunikací! Děti pobaví úkoly na stanovištích po trase, za odměnu si opečete špekáček a můžete zažít atmosféru letního kina. 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46  -  >>