Aktuality

Autogramiáda knihy Podblanické písně

13.11. - Autogramiáda knihy Podblanické písně

Autogramiáda nové knihy Podblanické písně (převážně kramářské) a setkání s autorem knihy Radko Bílkem. Na místě bude možnost knihu koupit a vepsat věnování! Akce se koná v pátek 6. prosince 2019 od 17.00 hodin v obřadní síni vlašimského zámku. Jste srdečně zváni!

 
Sváteční pochod přes Blaníky

13.11. - Sváteční pochod přes Blaníky

Pojďte se 17. listopadu, ve sváteční den, projít přes vrcholy Blaníků. Start i cíl je u Domu přírody Blaníku, startujeme od 10 do 12 hodin. Na trase potkáte blanického rytíře. Po zdolání trasy obdržíte pamětní placku a buchtu (pejsci suchar). Nově cyklo trasa 30 km pro horská kola. Možnost opékání buřtů, parkování zdarma.

 
Vlakem na výlet? Co třeba za lvem z Jiráskových pověstí

8.11. - Vlakem na výlet? Co třeba za lvem z Jiráskových pověstí

Přesvědčte se, zda král zvířat stále ještě dříme nad Miličínem. Podle Jiráskových pověstí leží miličínský lev na vrcholu Kalvárie, aby ostražitě hlídal a v případě, že přijdou nepřátelé české země, svým řevem probudil blanické rytíře. Z vlaku vystupte v Ješeticích, odkud vás k cíli dovedou turistické značky. Stáhněte si aplikaci Vlakem na výlet Českých drah a cestujte do Kraje blanických rytířů vlakem.

 
Zaniklé městečko Zahrádku připomíná výstava ve Vodním domě u Hulic

4.11. - Zaniklé městečko Zahrádku připomíná výstava ve Vodním domě u Hulic

V letošním roce by městečko Zahrádka na břehu řeky Želivky oslavilo 800 let od první písemné zmínky.  O osudu městečka se ale rozhodlo v roce 1969 v souvislosti s rozhodnutím  o výstavbě vodní nádrže Želivka - Švihov. Zaniklou Zahrádku dnes připomíná na břehu nádrže stojící kostel sv. Víta a také Spolek přátel Zahrádky. Přijďte od 9. listopadu do 31. ledna zavzpomínat na Zahrádku na výstavu do Vodního domu u Hulic.

 
Staňte se jedním z lektorů v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

1.11. - Staňte se jedním z lektorů v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

Doplňujeme tým lektorů environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Hledáme vhodného člověka, který sdílí naše nadšení pro ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví (nejen) na Podblanicku, jsou mu vlastní myšlenky ochrany přírody a životního prostředí a rád pracuje s lidmi.

 
Houby provoněly Dům přírody Blaníku

1.11. - Houby provoněly Dům přírody Blaníku

AOPK ČR – Správa CHKO Blaník a ČSOP Vlašim připravili již tradičně pro houbaře a milovníky hub o posledním říjnovém víkendu 11. ročník výstavy hub blanických lesů. I tentokrát našly voňavé lesní poklady své útočiště v Domě přírody Blaníku u Kondrace. 

 
Nenechte si ujít ochutnávku hmyzích specialit v pondělí 28. října na Hmyzákovi ve Vlašimi

25.10. - Nenechte si ujít ochutnávku hmyzích specialit v pondělí 28. října na Hmyzákovi ve Vlašimi

V prostorách paraZOO v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim se bude konat třetí ročník HMYZÁKu. Co Vás čeká? Ochutnávka hmyzích produktů, dílničky pro děti, přednášky na téma důležité funkce hmyzu v přírodě, divadlo, výstava sklípkanů a potvůrek z hmyzí říše. Podpořit hendikepované živočichy můžete zakoupením obLÁSKU - tedy pomalovaného kamínku.

 
Podívejte se do nitra hory v Křížovském lomu

22.10. - Podívejte se do nitra hory v Křížovském lomu

Rádi objevujete lokality, které většina turistů vynechává?  Lákají vás místa, která si kdysi podmanil člověk a dnes v nich opět kraluje příroda? Chcete vyzkoušet noc pod širákem? Nebo si jen v přírodě rozdělat táborák a opéct vuřty? Díky ČSOP Vlašim na národnímu geoparku Kraj blanických rytířů byla ve čtvrtek 22. října turistům zpřístupněna geologická lokalita Křížovský lom. Přijďte se podívat, jak to vypadá v hoře Blaník. Protože masiv Blaníku je stejně jako Křížovská hůra tvořen ortorulou.

 
Včelí svět chystá Perníčkový víkend

22.10. - Včelí svět chystá Perníčkový víkend

Vyzkoušet si zdobení medových perníčků a posedět nad šálkem čaje s medem můžete o posledním říjnovém víkendu (26. - 27. října) ve Včelím světě v Hulicích. A také si prohlédnout interaktivní expozici o životě včel. Tradiční voňavou akcí ukončí Včelí svět letošní návštěvnickou sezónu.

 

 
Houby Podblanicka budou k vidění v Domě přírody Blaníku

22.10. - Houby Podblanicka budou k vidění v Domě přírody Blaníku

Češi jsou národ houbařů a Podblanicko je jejich rájem. Přijďte se o tom přesvědčit o posledním říjnovém víkendu do Domu přírody Blaníku v Krasovicích u Kondrace. Na tradiční výstavě Houby Podblanicka si budete moci prohlédnout až 250 druhů běžných i vzácných hub. Na výstavu můžete přispět svými houbařskými úlovky. Přítomný mykolog je určí a také poskytne vynikající recepty na přípravu jídel z tradičních i neobvyklých druhů hub.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48  -  >>