Aktuality

Přihlašování na tábory spuštěno!

10.01. - Přihlašování na tábory spuštěno!

S novým rokem přinášíme dětem možnost společného prožití letních prázdnin. Hlásit se můžete na tři turnusy příměstských táborů nebo na čtrnáctidenní pobytový tábor u Nemíže. Těšíme se na Vás, více informací ZDE.

 
Nominujte nové Blanické rytíře

8.01. - Nominujte nové Blanické rytíře

Do 14. února 2018 zasílejte nominace na Blanické rytíře. Nominovat můžete fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Ocenění převezmou titul Blanického rytíře 30. března 2018 ve 13.00 hodin v obřadním sále vlašimského zámku.

 
Zveme na lednové akce!

20.12. - Zveme na lednové akce!

Přijměte pozvání na akce, které pro Vás nachystal Český svaz ochránců přírody Vlašim v lednu. Doufáme, že si z lednové nabídky vyberete a těšíme se na viděnou.

 
Advent na Františku zve na křehkou krásu skla

7.12. - Advent na Františku zve na křehkou krásu skla

Nahlédnout do tajů křehké krásy skla budou moci návštěvníci tradičního Adventu na Františku, který pořádá 9. a 10. prosince Centrum sklářského umění huť František v Sázavě na Benešovsku. Kromě předvádění sklářských technik, trhů s rukodělnými dárky, zdobení vánočních ozdob a perníčků, pískování skla, korálkování nebo soutěže skřítka Kerblíka nabídne také stylové občerstvení.

 
Zveme na prosincové akce!

29.11. - Zveme na prosincové akce!

Přijměte pozvání na akce, které pro Vás nachystal Český svaz ochránců přírody Vlašim v prosinci. Doufáme, že si z bohaté prosincové nabídky vyberete a těšíme se na viděnou.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

24.11. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě.

 
Sváteční pochod přes Blaníky absolvovalo více než 90 návštěvníků

24.11. - Sváteční pochod přes Blaníky absolvovalo více než 90 návštěvníků

Sváteční pochod přes Blaníky 17.11. 2017 absolvovalo 93 návštěvníků. Na 10 km trase hledali odpovědi na kontrolní otázky o přírodě CHKO Blaník a jako bonus hledali ukrytého rytíře.

 
Ferdinand letos představil dvě novinky

7.11. - Ferdinand letos představil dvě novinky

Pivovar Ferdinand Benešov slaví v letošním roce 120. výročí od založení pivovaru a také velký úspěch. Na trh uvedl novinku v podobě bezlepkového druhu piva a za tento ležák získal jen během několika měsíců už několik ocenění. V září navíc sládek Jaroslav Lebeda uvařil limitovanou edici mimořádného piva - Vídeňského ležáku.

 

 
Výstava hub v Domě přírody Blaníku

25.10. - Výstava hub v Domě přírody Blaníku

AOPK ČR, regionální pracoviště Střední Čechy – Správa CHKO Blaník a Český svaz ochránců přírody Vlašim srdečně zvou všechny houbaře a milovníky hub na tradiční výstavu hub blanických lesů.

 
Je libo ochutnat hmyz? Přijďte do paraZOO na hmyzí festival

19.10. - Je libo ochutnat hmyz? Přijďte do paraZOO na hmyzí festival

V sobotu 28. 10. 2017 se bude v prostorách paraZOO v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim konat velký HMYZÍ FESTIVAL.  Celý den již od 9.00 ráno bude probíhat bohatý program zakončený večerní přednáškou nazvanou Vícenohá potrava budoucnosti. Součástí akce je i ochutnávka hmyzích specialit.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>