Aktuality

Chystáte se na rozhlednu nebo do muzeí v Louňovicích pod Blaníkem? Využijte společnou vstupenku

23.05. - Chystáte se na rozhlednu nebo do muzeí v Louňovicích pod Blaníkem? Využijte společnou vstupenku

Víte, že  rozhlednu na Velkém Blaníku a muzea v Louňovicích pod Blaníkem můžete navštívit na společnou vstupenku? Muzeum s archeologickou expozicí, Muzeum včelařství a Rozhledna Velký Blaník pro dospělé za 100 Kč, pro děti za 60 Kč. A k tomu několik bonusů.

 
Na muzikál a divadlo vyrazte na zámek do Ratměřic

19.05. - Na muzikál a divadlo vyrazte na zámek do Ratměřic

Zažít zámecký park v Ratměřicích zase trochu jinak můžete díky Divadelnímu víkendu, naplánovanému od pátku 24. do neděle 26. května. Nenechte si ujít kulturní zážitek uprostřed přírody s posezením na dekách nebo lavičkách. V pátek je na programu muzikál Rokenrol pro Bejbyho, v neděli loutkové představení Šípková Růženka.

 
Zruč nad Sázavou slaví 80 let od příchodu Bati do města

18.05. - Zruč nad Sázavou slaví 80 let od příchodu Bati do města

Město Zruč nad Sázavou vás zve od května do srpna na akci Oslavy 80. výročí příchodu firmy Baťa do Zruče nad Sázavou. Na programu oslav jsou výstavy, kurzy, představení, výlety i hudba - vše na téma obuvnictví.

 

 
Oslavte svátek muzeí prohlídkami zdarma v Muzeu Podblanicka, Muzejní nocí ve Vodním domě nebo Medovou nocí ve včelím světě

14.05. - Oslavte svátek muzeí prohlídkami zdarma v Muzeu Podblanicka, Muzejní nocí ve Vodním domě nebo Medovou nocí ve včelím světě

Svátek muzeí, který připadá na sobotu 18. května oslavá jak pobočky Muzea Podblanicka ve Vlašimi a v Růžkových Lhoticích, tak Vodní dům a Včelí svět. Nechte se pozvat na prohlídky zdarma nebo k noční návštěvě expozic.

 
Vydejte se v sobotu 18. května na Cestu za zlatem

13.05. - Vydejte se v sobotu 18. května na Cestu za zlatem

V sobotu projdou částí Kraje blanických rytířů na Voticku účastníci dálkového pochodu Praha-Prčice. Pokud vás neláká se s dalšími tisícovkami pochodníků vydat do Prčice, máme pro vás tip - pohodový pochod Cesta za zlatem, díky němuž poznáte okolí Kamberka, místní Muzeum venkova, zvířátka na Biofarmě Dolejší mlýn, prozkoumáte kamberskou tvrz, zjistíte, jak funguje hasičská stříkačka nebo si vyzkoušíte rýžování zlata. To vše v sobotu 18. května.

 
Louňovice pod Blaníkem zvou na výlet školy a dětské skupiny

9.05. - Louňovice pod Blaníkem zvou na výlet školy a dětské skupiny

Možná si na to také z dětství pamatujete. Je červen, za chvíli bude vysvědčení a vy spolu se svými spolužáky, na zádech batůžek se svačinou, stoupáte lesem, posloucháte od paní učitelky vyprávění o blanických rytířích a těšíte se, až se rozhlédnete z rozhledny ve tvaru husitské hlásky. Ani po letech Louňovice neztratily kouzlo pro školní výlety, skautské výpravy nebo dětské tábory. Přijďte si ho zažít! Nově oslovují školy novým propagačním materiálem. 

 
Vezměte (nejen) kluky na autíčka do Trhového Štěpánova!

8.05. - Vezměte (nejen) kluky na autíčka do Trhového Štěpánova!

Autíčka, vláčky, náklaďáky a další vozidla si můžete prohlédnout v Muzeu Štěpánovska v Trhovém Štěpánově. Výstava bezesporu potěší hlavně kluky každého věku. Ti mladší si prohlédnou, s čím si hráli jejich tatínci a dědové, ti starší zase vzpomenou, s čím si hráli ve svém dětství. 

 
Zámek Růžkovy Lhotice vystavuje Smetanův Blaník

8.05. - Zámek Růžkovy Lhotice vystavuje Smetanův Blaník

Od úterý do neděle, v časech 9-12 a 13-16 si můžete prohlédnout zámek v Růžkových Lhoticích nedaleko Čechtic. Malebný zámeček má za sebou doby, kdy zde pobýval mladý Bedřich Smetana nebo kdy sloužil zemědělskému družstvu... Dnes zde najdete expozici Kraj tonů, která ukazuje Podblanicko v dějinách hudby, milého pana průvodce, který vám poví, jaký vztah měl k Podblanicku Gustav Mahler, Richard Wagner nebo Zdeněk Fibich. A aktuálně si zde můžete prohlédnout komorní výstavu Smetanův Blaník. 

 
Den vlašimské hvězdárny v pátek 10. května otevře sezonu na hvězdárně

3.05. - Den vlašimské hvězdárny v pátek 10. května otevře sezonu na hvězdárně

Jak vypadá hvězdná obloha nad Krajem blanických rytířů se přijďte podívat do vlašimské hvězdárny. Po zimní pauze se znovu otevírá v pátek 10. května, a to akcí nazvanou Den vlašimské hvězdárny.

 
Vyhlašujeme fotosoutěž Zážitky v Kraji blanických rytířů

1.05. - Vyhlašujeme fotosoutěž Zážitky v Kraji blanických rytířů

Rádi na svých výletech a dovolených fotíte? Tak právě pro Vás je určená fotosoutěž Zážitky v Kraji blanických rytířů. Fotografie zachycující Vaše zážitky v kraji pod Blaníkem můžete do soutěže zasílat na email: spackova@blanik.net až do 30. září 2019. Odměnou za Vaše snímky budou opět zážitky! Třeba pobyt na Farmě Blaník nebo Den na Sázavě s kánoí a koloběžkami  pro celou rodinu.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  -  >>